Bu yazı diğer yazılarımdan biraz farklı bir anlam taşıyor. Zira sitemde  sizden gelen kamp önerilerindeki ilk kamp yeri önerisi  kendisi 🙂 İnbükü Koyu’nu  bizlere öneren Hande Hanım’a buradan ilgi ve alakası için teşekkür ediyorum. Sizler’de gitmiş olduğunuz kamp alanlarını  sitemde kamp yerleri altında bulunan “Sizden Gelenler” Kısmından Formu doldurarak bana ulaştırıp paylaşılmasını sağlayabilirsiniz diyerekten İnbükü Koyu kamp alanını incelemeye başlayabiliriz

LOKASYON VE İMKANLAR

inbükü yaylası Marmaris-Datça karayolu üzerinden 25 kilometre sonra karşınıza gelecek olan bir alan.Alanda 4 KM  Sahil Şeridi mevcut. Dilerseniz Trekking Aktivitesi’de yapabilirsiniz.  Yaban hayatı hususunda dikkat etmemiz gereken özellikle bir canlı olmadığı gibi her yerde karşımıza çıkabilecek akrep,yılan gibi sürüngen ve haşerelere dikkat etmemiz gerekir. Zira kene mevsiminde olduğumuzdan bu konuya’da ayrıca hassasiyet gösterilebilir. Alan’da daha önce bir işletme varmış ama artık kapatılmış. Alan’a air bir dezavantaj sayabilir ki bu da ülkemizin kanayan yaralarından olan ÇÖP meselesidir. Eğer giderseniz ve çöpe denk gelirseniz toplamadan dönmeyin lütfen evet birileri kirletecek ama birileride toplamalı…Yoksa ortalık  çöpten geçilmeyecek..

Mavi ile Yeşile bir arada doyacağınız bir alan. Alan’nın imkanlarına gelecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz. ;

  • WC-Banyo İmkanı : Hayır yok
  • Telefon ve İnternet: Evet
  • Alışveriş: Hayır yok
  • Çocuklu Aile için Uygunluk: Evet uygun
  • Alışveriş İmkanı : Hayır yok
  • Su imkanı : YOK

Giriş ÜCRETSİZ olup,araç ile kamp alanına kadar varabiliyorsunuz.Kamp için yakacak ve odun ihtiyacı kaçınılmaz olacağından bölgede odun mevcut olup tedariği alandan sağlayabilirsiniz.Ayrıca siz de benim gibi çam ağacı seviyorsanız ki fotograf çekimlerinde harika görüntü sağlıyorlar alanda çam ağaçları mevcut 🙂 Yer yer bölgede çöp olsa da kullanılan alanlar temiz. Arkadaş ben sadece orman sevmiyorum bi tarafta da deniz olacak kamp dediğin sulak alanda olacak diyorsanız üç beş adım ötenizde deniz var 🙂 Yukarıda bahsettiğim gibi su imkanı yok yanınızda fazlaca su götürmeniz gerekecek. Ama günübirlik gidecekseniz o zaman farklı tabi ama konaklama yapacaksanız bütün ekipmanlarınızı tedarik edip o şekilde gitmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca kış mevsiminde yolların durumu değişebilir çamur veya yağmurdan kaynaklı olarak arazi aracı ihtiyac olabilir dip not olarak aklınızda olsun.

UFAK BİR RİCA

Yaz mevsiminde olduğumuzdan lütfen ateş yakarken veya söndürürken son derece dikkatli olalım.Doğaya çöplerimizi lütfen atmayalım. Özellikle ayrı bir risk barındıran cam şişe veya mercek görevi görecek şeyler lütfen atmayın zira yangınların başlama sebebi olabiliyorlar. Alana giderseniz lütfen başkaları kirletmişsede siz bir çöp poşeti götürün yanınızda ve denk geldiğiniz çöpleri toplayın. Zira bir takım bazı güruhlar ne desekte anlamıyorlar anlamamaya devam edip kirletiyorlar.

” Bir diğer konu ise SİLAH SIKMAYIN ! olurmu güzel arkadaşım ? Sıkan veya sıkacaklara sıkmışlara  sesleniyorum yapmayın kardeşim. Yaptığınızda anca insanın canını SIKIYORSUNUZ. Kurşun değil…

Çok Uzatıp yazıyı sizi de sıkmak istemiyorum 🙂 Bana soru veya merak ettiklerinizi aşağıda yorumda belirtebilirsiniz. Doğa ile kalın…:)

 

Author

Yorum Yaz