Belki bilenler vardır bir süredir  Savotta Markasının Jakaari L modelini kullanıyordum. Buraya Tıklayarak Savotta Jakaari L incelemesine göz atabilirsiniz.Savotta’dan çok memnundum aslında ama biraz maymun iştahlı olmam kaynaklı Tasmanian Markasını duydum ve hemen o dala atladım bakalım nasılmış diye 🙂

Biliyorsunuz yazılarımda çok teknik detaylarla boğmak istemiyorum sizleri.  Şunu belirtmek isterim ki ürünün Türkiye’de satışı yok. En azından şimdilik yok. Fiyat olarak 4000-5000 TL bandında satışa sunuluyor.Diyeceksiniz ki bu para bi çantaya verilir mi ? İmkan doğrultusunda gücünüz neye yetiyorsa en iyisini almaya çalışın bütceniz dahilinde zira doğa affetmez.

Temel olarak 100-110 lt hacme sahip  molleri (yan çantaları)  ve sırt küçük kısım çantalarıda yokken 3.5 -4 kg civarı mollerle birlikte 5.5 -6 kg geliyor. Biraz boşken dahi ağır bir çanta denilebilir. Çantada oldukça fazla bölgeler bulunuyor bunlara biraz değinmek istiyorum.

Yukarı 1 Numaralı kısım  Çaprazlanmış şekilde bulunan alüminyum çubuk oldukça sağlam ve kalça kısmına bağlanıyor.Yükü arkadan kalçalara doğru aktarıyor.

2 Numaralı kısım muhteşem kaliteli yastıklar.Mükemmel anatomik olarak konumlandırılmış.Beli çok çok iyi kavrıyorlar çok katmanlı yapıya sahip.

3 Ultra kaliteli kemer ile Bel yastıklarını yerleştirme ve sıkıştırma işini yapmaktasınız.

4 Sırt çantasının belinizden kaymasını önlüyor arkasından alüminyum çubuk ile desteklenmekte.Beli çok iyi destekliyor. Bel fıtığı olduğu için bende bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim muhteşem rahat 🙂

Sırtı kaplayan bu alan ve genel olarak çantadaki bütün hatlar çok konforlu ve kaliteli tam olarak oturuyor vücuda.

6 Numaralı kısım iç bükey şeklinde nefes alabilir bir kumaş.Baya dolgun malzemeden ve sırtınızı güzel kavrıyor üzerinde yük kontrol kayışları var bu sayede ağırlık merkezinde ayarlamalar yapılabiliyor.

7 Burası omza gelen kısım  yine nefes alabilir şekilde ve çok dolgun.Aynı zamanda yine yükseklik ayarı yapabileceğimiz bir kayış var.

8 Numaralı kısım ergonomik sırt kayışları ve 9‘da konfor düzeyimizi arttırabiliyoruz ki  muhteşem bir x1 sistemi dedikleri sistem yapmışlar. 6.Maddede bulunan kayışı belli aralıklarda delikten geçirerek genel alçaklığı yüksekliği ayarlayabiliyoruz.

10 Kapak kısmı burası baya yukarı genişletilebiliyor.

TULUM KISMI :  En alt kısımda tulumun gireceği bir alan belirlenmiş ki baya baya geniş kışlık marmot tulumum rahat rahat giriyor.  onunda altında kayış bölümleri var buraya da mat sıkıştırılabiliyor ama ben mat’ı vs herleyi çadırın içine koyduğum halde yinede boş yerler vardı. 

KÜÇÜK ÇANTA KISMI  : Çantanın ön mol kısmı ayrılıp küçük bı sırt çantası formuna kavuşabiliyor mesela ben ormanda bu küçük çantaya sağlık araçlarını acil durum ekipmanları vs gibi şeyleri koyup ormana öyle giriyorum.Bu amaçla baktığımızda oldukça işlevsel.

Aşağıda göreceğiniz gibi çanta oldukca şık duruyor özellikle ben desert rengini aldım ama koyu yeşil rengi vs de var.

Moller baya geniş yani tek bir yan kısmına iç çamaşırlarımı sağlık kitlerini bikaç parça bardak çatal vs alcak kadar geniş oldukça işlevsel hatta ben kamplarda bu aşağıda gördüğünüz sırt ve iki yandaki molleri takmıyorum bile. herşeyi çadır yememk vs içine rahatlıkla alıyor ama uzun bir aktivite yapacaksanız o zaman rahat rahat yetecektir.

“UFAK AMA CAN ALICI BİR NOT DÜŞEYİM : KAMP ÇANTASINI DİREK BEL KEMİĞİ ÜZERİNE DEĞİLDE   GÖBEK DELİĞİNİZİN HİZASI VEYA HEMEN BEL KEMİĞİNİZDEN 4-5 PARMAK YUKARI GÜZELCE SIKARSANIZ KONFOR İNANILMAZ ARTIYOR BİLGİNİZ OLSUN EN AZINDAN BU ÇANTADA BENİM İÇİN BÖYLE OLDU” 

Soru veya Merak ettiklerinizin olursa instagram hesabımdan mail adresimden veya burada yorumlardan benimle iletişime geçebilirsiniz. Kalın sağlıcakla 🙂 Keyifli Kamplar 🙂

 

 

 

 

Author

Yorum Yaz