Eğer istanbul’a yakın bir kamp alanı düşünüyorsanız bu yazımda size alternatifleriniz arasına alabileceğiniz bir kamp alanından  bahsedeceğim. Aydos Ormanı…Şehirin içinde ama dışında gibi hissettiren bir alan burası. Alan  istanbul /Kartal’da bulunuyor. Ulaşımı gayet rahat minibüs/Otobüs ile gidiebiliyorsunuz.

 şehrin içinde ama dışında

Çevresi, Kartal, Pendik ve Sultanbeyli ilçelerine bağlı yerleşim alanlarıyla sarılmış durumdadır. Alana araç ile girdik ve 22 TL para verdik. tarih : Şubatın 3’ü  gibiydi. (2020). Alanın verdiği o his den kaynaklı sanırım içeri girince sanki şehirden uzaklaşıyormuşsunuz gibi geliyor. Halbuki az öteden otoban geçiyor ve maalesef araçların yolun uğultusu geliyor. Bu sebeple ben kendi adıma gittim üstüne de stres oldum biraz bu ses den dolayı.  Biraz içlere doğru ilerlerseniz sesi minimize edebilirsiniz. Ama ben tam kamp moduna giremedim şehrin içinde olduğumu bildiğim için.

ALANIN AVANTAJLARI VE İMKANLAR

 • Tesisler mevcut haliyle lavabo da mevcut.
 • Günübirlik  Hafta sonu ailece gelinebilir. Klasik mangal,mungal seri köz hesabı :))
 • Gölde ördekleri seyredebilirsiniz.Göl çevresinde yürüyebilirsiniz.
 • Günlük yürüyüş/spor gibi aktivitelerinizi yapabilirsiniz.
 • Korkmuyorsanız alandaki köpekleri sevebilirsiniz.
 • Off Road Aracınız var ise gelip diğer insanların geçtiği yolları mahvedebilirsiniz!
 • Etrafta odun bulmak ilkbahar-yaz mevsiminde sorun olmayacaktır ama kış ve sonbahar için aynı şeyleri söylemem zor.

Benim aklıma gelenler kısaca bunlar. Tabi bu bölümün altına da bolca dezavantajlarından bahsedeceğim :)) Bu kısım olmazsa olmaz.

GÖZLEMLEDİĞİM DEZAVANTAJLAR

 • Off Road’cı kardeşler sağ olsunlar bu alana kendilerinden başka normal araçla ailelerin insanların gelebileceğini düşünmüyor olsalar gerek ki bazı yerler köstebek yuvası haline gelmiş ve haliyle normal araçla girilmesi imkansızlaşmış.  Bu nedenle bazı bölgeler balçık..Gün içindede motorcu ve Jeep’le gelen takımlara şahit olabilirsiniz..
 • ÇÖP !! Malum milli simgemizdir bilirsiniz gittiğimiz yeşil,güzel ve doğaya dair ne varsa içine etmeden bırakmayan bir millet olduğumuzdan dolayı  etrafta bolca Çöp,Bira Şişeleri,PREZERVATİF,ÇOCUK BEZİ vs gibi şeyler bolca görülebilir. Hele hele hafta sonları ve birde üstüne ilkbahar-yaz ise Siz düşünün…Ki biz Şubatta hafta sonu gittik pazar gelen gelene idi.
 • Akşamları silah sıkılıyor… Evet maganda arkadaşlar bizleri burada da yalnız bırakmadılar sağ olsunlar. Ara ara silah atışlarına kulaklarımız şahitlik etti efendim… Devam edin.. Hiç bozmayın kendinizi..
 • BİRDE BURADAN BELEDİYEYE VEYA İŞLETMEYE SESLENİYORUM ARKADAŞLAR KOCA ALANDA BİR ADET ÇÖP KONTEYNERİ YOK. VALLAHA DA BİLLAHA DA YOK…!! ETRAFA OTURACAK YERLER KOYMUŞSUNUZ BURALARA İNSANLAR GELECEK OTURACAK YİYECEK ÇÖPÜ NEREYE DÖKECEK ??  Bir adet girişte vardı biz çıkarken yanımızda götürüp attık.. Ya belediye girip toplamıyor ki görünen o.. İşletmenin çöp koyup bunu da düzenli toplaması icap eder AZİZİM…

SÖZLERİME SON VERİRKEN…

Buradan o silah sıkan arkadaşları uyarıyorum sıkmayın karşim sıkmayın . Adam olun delirtmeyin adamı :D:D Azcık  İNSANLIKTAN NASİBİNİZİ ALIN.. Çevrenizde aileler çoluk çocuklar oluyor. Yetkililerin arayıp içeri alması gerek bi özbek görevli koyup para algeç hesabı olmamalı.. Koruma Sıfır..Alan yetkililerine de ayrıca yeniden sesleniyorum NEREDE BU KÖR OLASI ÇÖPÇÜLERR !! Alana çöp konteyneri koyun ve ara ara toplayın zaamet olmazsa :))  Malum girerken 22 tl alıyorsunuz bi işe yarasın. Diyeceklerim malum alan da büyük değil bu kadar. Umarım faydam dokunur…Yazdıklarımız bir işe yarar. Haydi kalın sağlıcakla Sorularınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz. :)) Keyifli günler.

 

Author

Yorum Yaz