Kampta olmazsa olmazlarımız çokca var malum çadır,uyku tulumu vs gibi. Bunlardan bence birisi de kafa lambası. Buna karar verdiğimde yedigöller milli parkındaydım yanımda el feneri dahi yoktu ne akla hizmet ise :))  Gün geldi çattı kafa lambası almaya karar verdim kararımıda Led Lenser MH5’den yana kullandım.

 

LED LENSER MH5 ŞİRKETİ HAKKINDA

Hemen hemen her yazımda olduğu gibi ürünü almadan önce firmayı tanımanızı isterim. Led Lenser firması kendilerini kısaca şöyle tanımlıyorlar “Şirketimizi 1994 yılında 1000 DM başlangıç sermayesi, bir resim defteri, bir alet seti ve bir de eski bir atari bilgisayarla bir garajda kurduk. Işık düşüncesine kendimizi kaptırmıştık, fikirlerimiz iyiydi ve gece yarılarına kadar çalıştık. Uyuyabildiğimiz kısacık sürelerde ise, yine aydınlık yıldızların rüyasını görüyorduk.

Aradan geçen zaman zarfında bugün artık 1000 elemanımızla 3 fabrikada dünyada eşi benzer olmayan el fenerleri üretmekteyiz. ” Ben de bu sözlerine gönül rahatlığı ile katılmaktayım . Şimdi gelin biraz ürünün teknik özelliklerine bakalım.

LED LENSER MH5 TEKNİK ÖZELLİKLER

 • Maksimum ışık gücü: 400 lümen 
 • Düşük güçte aydınlatma: 35 saate kadar çalışma süresi 
 • Aydınlatma mesafesi: 180 metre
 • Toz ve su spreyine karşı korumalı (IP54)
 • Ağırlık: sadece 92 gram
 • Alternatif olarak standart pillerle (1 x AA) çalıştırılabilir
 • Yüksek taşıma rahatlığı
 • Değiştirilebilir, konforlu kafa bandı (yıkanabilir)
 • Mükemmel aydınlatma için döner ışık başlığı
 • Kullanımı kolay: Pratik anahtar tek elle kullanım sağlar
 • Kapsamlı aksesuarlar dahil
TEKNOLOJİLER
 • Akıllı Işık Teknolojisi: Bireysel olarak programlanabilen dokunsal ve anahtarlama kombinasyonu
 • Gelişmiş Odaklama Sistemi (AFS): Sınırsız değişken yüksek ve düşük ışık
 • Hızlı Odak: Işık modunun hızlı geçişi için (odaklama / odaklanma)
 • İkili Güç Kaynağı: Şarj edilebilir Ledlenser pillerin veya tek kullanımlık pillerin isteğe bağlı kullanımı
PERFORMANs

DETAYLAR VE GARANTİ

UZUNLUK :  31 mm
AĞIRLIK :  92 Gram
ŞARJ EDİLEBLİR :  Evet
ŞARJ SÜRESİ :  4-6 SaatPaket İçerigi
– Kafa Feneri
– 1 Adet Li-ion 14500 3.7 V Pil
– Kafa Bandı
– Klips
– Kullanma Kılavuzu
GARANTİ SÜRESİ
LED LENSER ürününüz size uzun yıllar güvenilir hizmet vermesi için olağanüstü önlemler aldık. Aksi takdirde, 5 yıl garantimiz altında muadil veya daha üst bir değere sahip olan bir ürünle memnuniyetle onarım veya değiştirme imkânı sağlamaktayız. Bu garanti istismar, değişiklik, çalıntı ve kayıp gibi durumları kapsamamaktadır.

DETAYLI TEKNOLOJİ

Advanced Focus System™

Patentli Advanced Focus System*mercek ve reflektörü kombine ederek, her iki sistemin avantajlarını biraraya getirmektedir. Netice ise odaklanmış durumda mükemmel bir ışık demeti ve etkileyici derecede homojen, odaklanmamış bir ışık demeti konisi olmaktadır. Bu sayede AFS, LED lambaları için herhalde dünyanın en iyi odaklama sistemlerinden biri arasında  gelmektedir.

Rapid Focus

Rapid Focus sistemi ile yakın mesafede kitap okumadan tutun uzaktaki cisimleri aydınlatmaya kadar geniş bir seçeneklere sahiptir, bunun için fener başlığı oynatmanız yeterlidir. Tek el ve bir hareket ile, uzak yakın ve arasında her noktadan kesintisiz geçiş elde edebilirsiniz.

Smart Light Technology (Advanced)

Farklı durumlar özel ışık programları gerektirir. SLT sayesinde lambalar, kullanım durumuna uyarlanabilmektedir. Kullanıcı, çeşitli ışık programları ( örn. Easy, Professionel ), ışık fonksionları (örn. Boost, SOS, Dimm ) ve enerji modları arasından en uygun ışığı seçebilmektedir. SLT’li lambalar, sabit akım kontrolüne sahiptir.

BU ÜRÜNÜ NEDEN ALMALIYIM AVANTAJLARI NELERDİR ?

Ürünün bana göre bi dezavantajı hafif pahalı gibi olması ama kalite olunca fiyatın ucuz olmasıda çok mümkün görünmüyor :)) Öncelikle şunu söylemeliyim ki ürünü elime aldığımda gerçekten gerek gövde kısmı gerek bandaj kısmı son derece kaliteli. Bunun yanında iki modu var. İlki bile fazla fazla yetiyor ama ikinci modu açınca etraf gündüz gibi aydınlanıyor inanılmaz güçlü ben çok memnun kaldım. Hatta arkadaşlardan “Ohaa” diyenler oldu. :))

Bir diğer avantajı ise gövde hem yukarı hem aşağı kayabiliyor ayrıca öndeki mercek kısmını çevirdiğinizde yayvan veya noktasal şekilde ışığı yoğunlaştırma gibi ayarlama imkanınız bulunuyor. Almayı düşünüyorsanız gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Umarım IŞIK TUTABİLMİŞİMDİR :)) Ürün hakkında sorularınız olur ise aşağıda yoruma yazabilirsiniz. Aydınlık kamplarınız olsun :))

 

Yorum Yaz