Türkiye’de çok fazla görmemişsinizdir sanırım. Bir elin parmağını geçmez.. Zaten Teepee Çadırlar malzemesine göre 2-3 bin TL’den başlayıp 10-15 Bin TL bandına kadar çıkabiliyor fiyatları. Gel gelelim aracınız yok ise bunları kullanmak sorun çünkü büyük Teepee çadırlar en az 30-35 Kg ve üzeri.. Ama ben size 3.20 KG Ağırlığında Teepee Çadır tanıtacağım üstelik içinde soba yakabiliyorsunuz ! Ne güzel öyle değil mi ?  Dışarıda hava buz kesse  bile içerde atlatle bile durabilirsiniz 🙂 O zaman kemerlerinizi takın ve okumaya başlayın satın almadan ürünün detayına kadar her şeyi burada anlatıyorum 🙂

DİKKAT ( ÖNEMLİ GÜNCELLEME )

DİKKAT : Şirket 15.12.2019 itibari ile Türkiyeye Ürün gönderimi durdurmuştur. Satın alırken Türkiye Seçeneği Çıkmamaktadır. Bilgilerinize..

 • Benim satın aldığım tarih bir kaç ay öncesidir. ( 03.09.2019 )
 • Aldığımdan bu yana 3 kere zam gelmiştir.
 • Hava yolu harici kara yolu ile de gelmektedir ( Kara Yolunda Gümrükte Yüksek Mebla Çıkmaktadır ) Tombala usülü düşünün şirketin elinde değil. Alıyorsunuz Hava ile 35-40 tl gümrükte gelebilir. Kara ile gelip 1000 tl de çıkabilir.Bu tamamen şansa kalmıştır.
 • Eylül ayında 550 tl gibi bir fiyata ürün bana ulaştı ama  bugün itibari ile zamlıdır ürün. Zam gelip paund değiştikçe fiyatta değişmektedir.
 • Benim kendi ödediğim ve  fiyat aralığını BAZ ALMAYIN . Süreçler değişip şartlar değişkenlik gösterebiliyor.
 • Paund Sürekli malumunuz üzere değişmektedir. Bunu Dikkate Alınız !

MALZEME YAPISI VE TEKNİK BİLGİ

Ürün Polonya Ordusu Kubbe Çadırı olarak geçmekte. Malzeme kanvas kumaştan yapılmış ve iki ayrı panço olarak geliyor.Siz bunları birbirine düğmeliyorsunuz. En alt kısımda örnek kurulmuş hali ve sıfırdan kurulum aşaması videosunuda koyacağım.

 • 2 Adet Panço kanvas olarak geliyor
 • Ağırlık 3.20 kg ( Herşey dahil ağırlıktır bizzat ben tarttım )
 • 2 Adet kutup set geliyor içlerinde alüminyum iç içe geçmeli çubuklar  ve Alümünyum kazıklar  var 3 birinde 3 adet diğerinde
 • Yükseklik 1.4 Metre En 2  veya 2.1 Metre
 • 3 Adet boy var Smaal / Medium / Large ben 183 cm boyundayım Small aldım.
 • Renk zeytin yeşili ( Olive Green ) olarak geçmekte

Size bahsettiğim poller budur iki adet geliyor bundan 3 birinde 3 diğerinde  toplam 6 parça ve kazıklar var. Bu çubuğu içten çadırı yükseltmek için tepe kısmında yuvası var oraya koyup ortalıyoruz dik durmasını sağlıyor çadırımızın. Amacı bu yani. Eger isterseniz bunun yerine siz bir trekking kademeli baton varsa veya alıp onu kullanabilirsiniz oda aynı işlevi görür veya ormandan bir odun ayarlayıp ( Yaş kesmeden ) onuda içine dikebilirsiniz sonuçta amacımız kanvas kumaşın dik durmasını sağlamak ardından çember şeklinde etrafına kazıkları yerlerine yerleştirince çadırımızın kurulumu tamamlanmış oluyor. Zaten en altta nasıl kurulduğunun videosunu atacağım.

 

İNGİLTEREDEN SATIN ALMA VE SÜREÇ HAKKINDA DETAYLAR

Eveet gelelim fasülyenin faydalarına 🙂 En merak edilen…Arkadaşlar ürüne Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.Siteye üye oluyorsunuz sonra ürünü hangi boyutta istiyorsanız seçip sepete ekliyorsunuz ( Para birimini dolar cinsine çekin) Ardından ödeme banka kartı kabul etmiyor kredi kartı ile ödüyorsunuz. Sonraki Süreç ise şu şekilde işlemekte.

 1. Sipariş sonrası firmadan size ödeme bilgisi ve miktar hakkında dekont geliyor
 2. Şirket kargo ücreti + çadır ücreti beraber ekleyip sizden toplu alıyor siz sadece gümrük ödüyorsunuz.
 3. Ardınan size TNT Express ( Uluslar Arası Şirkettir ) takip kodu veriyor. Normalde takip kodu mail geliyor.Bana gelmedi ben mail adreslerine mail attım cevap gelmeyince aradım durumu izah ettim ( Tabi  ingilizce )  ardından yolladılar numarayı.
 4. TNT Express sitesinde durumu anlık görebiliyorsunuz.
 5. Gümrük sadece 32 TL tuttu. Korkunuz olmasın gayet cüzzi miktardı.

TESLİMAT TARİHİ VE SÜREÇ HAKKINDA

Ürün dekontta görüldüğü üzere çadır+kargo ücreti toplamı olarak 64 sterlin ( 488 TL ) Tutmuştur. Buna ek olarak 32 TL gümrük koyuyorsunuz 500 Tl’ye bu işin içinden çıkabiliyorsunuz anlayacağınız.(Zamana bağlı paund ve zam ile ücretler değişkenlik gösterebilir)  Merak etmeyin site güvenilir dünya çapındadır. Mutlaka gelir.

ÇADIR KURULUM VE KEYİFLE İZLEYECEĞİNİZ SOBA KURULMUŞ VİDEOSU

13 Yorum

 1. Hayırlı olsun, ben de almayı düşünüyorum ama birşey kafamı kurcaladı. Yanlış anlamadıysam gümrük vergisini 2 defa ödemiş oluyoruz. Ödeme sayfasında görünen VAT yani bizdeki KDV kısmı zaten gümrük vergisinin yerine alınan ücret. AB dışında olduğundan satın alma sırasında %20 gümrük ücreti kesilmiş bir de teslim alma sırasında 32 TL ödediniz. Eğer böyleyse bizim gümrüğün yanlışı, Websitesi de “Exclude VAT” seçeneğini sunmalı.

 2. Ürün çok güzel almak istiyorum lakin gümrüğe takılır diye korkuyorum ağırlığından dolayı sizinki nasıl takılmadı gümrüğe?

  • araz yurtseven Cevap Ver

   Hiç şüpheniz olmasın direk gelir zaten artık kesici delici cihazlar harici gümrüğü verdikten sonra her ürün gelmekte

   • Peki gümrük vergisini ptt görevlisine mi ödüyoruz yoksa ayrıca başka yerlere müracat gerekli mi?

    • PTT ile diyalog halinde hiç olmadım firma TNT kargo ile göndedi direk kapıya teslim bitek gümrük ödemesi çıktı 30 tl harici bir ödeme olmadı

     • Son olarak şunu merak ediyorum çadırın suya dayanıklılığı nası? Şiddetli yağmurda korur mu? yoksa tarp götürmemizi önerir misiniz?

     • Su geçirmiyor.Ama çok şiddetli olursa geçirebilir bazı kişiler mumlama yapıyorlar. Tarp olursa çok daha iyi olur ama su geçirmez.

  • araz yurtseven Cevap Ver

   Geçmiş olsun gözümüz aydın Türkiye seçeneğini kaldırmış şirket.

 3. Emeğinize sağlık çok güzel açıklama olmuş .almanya da varmıdır acaba oradaki akrabalar vasıtasıyla getirsek

  • Evet. Militarymart’tan almanyya getirtir. Almanyadan da yanına alıp TYürkiye’ye sokabilir tabi bu mümkün.

 4. Hakan akdeniz Cevap Ver

  Selamlar ben almanya dan getiremedim ama benzerini ersin autdoor da bulup aldım fakat henüz deneme şansım olmadı

Yorum Yaz