Kamp ekipmanlarımı dizerken genel olarak dikkat ettiğim bir kaç husus vardır. Kaliteli ürün almaya çalışırım ayrıca işlevsel olması da benim için  önemli. Bu anlamda bir çadırım vardı zaten ayrıca bir lavvu (tepee) çadır almak gibi bir planım da vardı ama biraz araştırınca internette DD Tarp karşıma çıktı. Aslında bildiğimiz anam babam usulü tente Ama biraz  daha işlevsel.. Bende tercihimi hem lavvu hemde tarp olarak kullanabileceğim DD Hammocks Tarp 3×3’den yana kullandım.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Boyut:  3m x 3m
Renk:  Zeytin Yeşili (oLİVE gREEEN)
Ağırlık:  790g 
Kapsar:  Tarp 3×3, 4 x Kazık ve 6 Adet ip, malzeme torbası
 • 16 Adet Bağlantı Noktası
 • PU 3000mm su geçirmez kaplama ile 190T polyesterden yapılmıştır ve bantlanmış merkezi dikişe sahiptir
 • Paketli boyut: Yaklaşık 24cm x 14cm x 4cm

BİR TENTEDEN DAHA ÖTESİ

Ürünün çokça bağlama noktası ve bolca gelen ipleri sayesinde çok çok farklı modlara sokabiliyorsunuz ister bir çadır barınak halini alabiliyor isterseniz yağmuru engellemek için kullanabileceğiniz bir tenteye dönüşüyor aslında bir nevi origami gibi düşünün yapabilecekleriniz sizin hayal dünyanıza kalmış aslında ki adamlar yelken niyetine kurup kullanmışlar yani :)) Buda hem çadır hem tente olayını büyük oranda karşılamış oluyor.Ayrıca aşağıda göründüğü üzere tek değil bolca renk seçenekleri de mevcut 🙂 Renk seçeneği olduğu gibi 4×4 boyutlarını da alabiliyorsunuz.

 • Olive Green (Benim Kullandığım)
 • Jet Black
 • Sunset Orange
 • Coyote Browm

ÜRÜNÜN AVANTAJLARI NELER ?

 • Sandalyenizde otururken,yağmuru engelleyecek şekilde kurup tente gibi kullanabilirsiniz.
 • Hem çadır almış olayım hemde yağmurluk gibi olsun diyorsanız mantıklı.
 • Ağır yük taşımak istemiyor ama çadır gibi barınağım olsun düşünceniz varsa yine tercih edebilirsiniz.
 • Renk ve Boyut alternatifleri bolca var.
 • Malzeme kalitesi kendini kanıtlamıştır. Bunu tartışmaya zaten gerek yok.

ÜRÜNÜN DEZAVANTAJLARI NELER ?

Bana ürün geldikten sonra ilk gözüme çarpan keşke kazık sayısı 4 değilde 6 olsaymış dedim ve ip sayısı da belki bir iki tane daha fazla olabilirdi. Ama kazık kesinlikle bir iki tane daha gerekiyor bazı durumlarda. Örneğin yukarıda ki resimde kurulumu yaptığımda çadır kazığımdan kullanmak durumunda kalmıştım.

Eğer Bushcraft tarzını benimsememişseniz veya biraz böceklerden çekiniyor yerde yatamam her yer kapalı olması gerekiyor diyorsanız belki size gelmeyebilir. Hoş her tarafı kapalı şekilde dizayn edilebiliyor kurabiliyorsunuz ama bu sefer havalandırma sıkıntısı olabilir gibime geliyor ama denemedim. Genel çoğu kurulum şekli bir çok yeri açık veya yer ile kolay temas halinde olduğundan dolayı pimpirik arkadaşlara çok gelmez diye düşünüyorum 🙂 Ama ben yağmurluk gibi kullanırım derseniz alın tabi ki.Onun haricinde belki son olarak ücreti pahalı gelebilir. Buna da pek yapacak bir şey yok malesef. :))

UFAK BİR DİP NOT :

Türkiye’de yerli üretim bu gibi ürünleri yapan yerler var kullananlar’da var memnun olanlar da var tamamen tercih meselesi açıkçası ama alabiliyorsanız alın pişman olmazsınız. Zaten bloğumda işe yaramayacak sırf tanıtımı olsun diye hiç bir ürünü koyup incelemeye almıyorum.Bizzat kendim alıp ardından kullandıktan sonra buraya yazıyorum. Tarp’ı kurdum yukarıda ki gibi gayette memnun kaldım. Gerek kalitesinden gerek fotograflardaki duruşundan her açıdan beni tatmin etti gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Çok uzatıp sizleri yormayacağım. 🙂 Soru ve şikayetlerinizi bana mail gönderebilir veya merak ettiklerinizi aşağıya yazabilirsiniz.Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere  Doğa ile kalın 🙂

 

 

 

 

Author

2 Yorum

  • yaban Cevap Ver

   Malesef kullanamayız. Kumaş buna müsait değil. Yıtılma ihtimali çok yüksek.

Yorum Yaz